Kuchnia to serce każdego domu, a odpowiedni wybór garnków jest kluczowy dla komfortu gotowania. Trzeba w końcu wiedzieć nie tylko jakie garnki kupić, ale też ile naczyń zamówić. Biorąc to pod uwagę, wybór między pojedynczymi garnkami a zestawem nie zawsze jest prosty. Przyjrzyjmy się zatem, co kupić, aby gotowanie było przyjemnością.

Ile garnków potrzebujesz, czyli od czego zacząć?

Zanim zdecydujesz się na zakup garnków, zastanów się, ile naprawdę ich potrzebujesz. To zależy od Twojego stylu gotowania i liczby osób, dla których zwykle gotujesz:

  • małe garnki (1-2 litry) – są idealne do przygotowywania sosów, gotowania jajek czy małych porcji ryżu;
  • średnie garnki (3-4 litry) – to doskonały wybór do gotowania ziemniaków, warzyw czy małych zup;
  • duże garnki (5-8 litrów) – będą niezbędne do gotowania większych porcji zup, makaronów czy gulaszów.

Dla większości domowych kucharzy podstawowy zestaw to przynajmniej trzy garnki: mały, średni i duży. Jeśli jednak często gotujesz większe posiłki lub dla większej liczby osób, warto zaopatrzyć się w więcej garnków.

Zestawy garnków – dlaczego warto kupić komplet?

Kupno zestawu garnków ma wiele zalet. Przede wszystkim zestawy są zazwyczaj tańsze niż kupowanie poszczególnych garnków osobno. Ponadto, zestawy garnków są zazwyczaj spójne pod względem designu i materiału, co sprawia, że Twoja kuchnia wygląda estetycznie i bardziej profesjonalnie.

Komplety garnków są ponadto zazwyczaj zaprojektowane tak, by ich poszczególne elementy odpowiednio się uzupełniały pod kątem wielkości.

Polecany zestaw garnków – 8 el. BRAVA Gerlach

Zestaw garnków 8 el. BRAVA marki Gerlach to doskonały wybór dla tych, którzy szukają wysokiej jakości i eleganckiego designu. Zestaw zawiera:

  • garnek o pojemności 1,5 litra z pokrywką,
  • garnek o pojemności 2,0 litra z pokrywką,
  • garnek o pojemności 2,5 litra z pokrywką,
  • garnek o pojemności 5,0 litra z pokrywką.

Garnki BRAVA wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co gwarantuje ich trwałość i odporność na korozję. Pokrywki są wyposażone w otwory do odprowadzania pary, co ułatwia kontrolę procesu gotowania. Równomierne rozprowadzanie ciepła sprawia, że potrawy gotują się szybko i równomiernie. Zestaw BRAVA to inwestycja na lata, która z pewnością ułatwi Ci codzienne gotowanie.

Kupno garnków pojedynczych – zalety

Kupowanie garnków pojedynczo ma również swoje zalety. Przede wszystkim możesz dokładnie dostosować wybór garnków do swoich potrzeb i stylu gotowania. Nie musisz inwestować w cały zestaw, jeśli potrzebujesz tylko jednego konkretnego garnka. Jest to również dobre rozwiązanie, jeśli Twoja kuchnia jest już częściowo wyposażona i brakuje Ci tylko kilku elementów.

Garnki tradycyjne i szybkowary Gerlach

Marka Gerlach oferuje szeroki wybór zarówno tradycyjnych garnków, jak i szybkowarów. Tradycyjne garnki Gerlach są znane z wysokiej jakości wykonania i trwałości. Wykonane z nierdzewnej stali, są odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości.

Szybkowary Gerlach to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas w kuchni. Dzięki wysokiemu ciśnieniu szybkowary skracają czas gotowania nawet o połowę, zachowując przy tym wszystkie wartości odżywcze potraw. Taki garnek ciśnieniowy Gerlach jest bezpieczny i łatwy w obsłudze, a jego solidna konstrukcja zapewnia długowieczność.

Do polecany szybkowarów możemy zaliczyć np. ten model: https://gerlach.pl/szybkowar-first-z-raczka-60-l.

Garnek ciśnieniowy lub tradycyjny? Zaufaj uznanym markom!

Decydując się na zakup garnków, warto postawić na produkty uznanych marek. Gerlach to firma z długoletnią tradycją, która cieszy się zaufaniem klientów dzięki wysokiej jakości swoich produktów. Zarówno garnki tradycyjne, jak i ciśnieniowe Gerlach są warte uwagi ze względu na ich funkcjonalność, trwałość i elegancki design.

Wybór między garnkami pojedynczymi a zestawem zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Zestaw garnków to dobra inwestycja dla osób, które chcą kompleksowo wyposażyć swoją kuchnię. Natomiast kupowanie garnków pojedynczo pozwala na większą elastyczność i dopasowanie do konkretnych potrzeb. Bez względu na wybór, produkty Gerlach zapewnią Ci wysoką jakość i komfort gotowania.