Niestandardowe-wymiary-1920x400-px(3).jpeg
Niestandardowe-wymiary-1121x65-px.jpeg

  • Kategorie
  • Szukaj
  • domek dla ptaszków

Domki dla zwierząt w ogrodzie

Ogrody warto urządzać tak, by wszyscy czuli się w nich mile widziani. I mieszkańcy domu, i goście, i dzikie zwierzęta, które tam przypadkiem zawitają. Dlatego właśnie domki dla zwierząt w ogrodzie są tak dobrym pomysłem.

Domek dla ptaszków - przystań dla zagrożonych gatunków

Populacje ptaków Polski zmniejszają się głównie z powodu działalności człowieka. Estetyczny, kompaktowy domek dla ptaszków to sposób,by temu przeciwdziałać. W takim domku ptaki mogą się bezpiecznie zagnieździć i wychować potomstwo. A w tym czasie mieszkańcy będą mieli okazję, by obserwować ich życie i słuchać pięknie brzmiących śpiewów

Domki dla innych zwierząt - przyroda ich potrzebuje!

Karmniki i domki dla ptaszków to dopiero pierwszy krok. Podobnych domków potrzebują także pszczoły i inne owady zapylające. Odwdzięczą nam się, dbając o kwiaty w ogrodzie! Jesienią warto także instalować domki dla jeży, by miały gdzie spędzić zimę w stanie hibernacji. A jeśli w okolicy widujemy koty, które mogą być bezpańskie, zadbajmy także o schronienie dla nich.

Zaproś ptaszki do ogrodu!

Domek dla ptaszków ma duże znaczenie, ale nie oznacza to tego, że pojawienie się takiej przystani przełoży się na zainteresowanie. Trzeba pamiętać o tym, że ptasi goście mają swoje wymagania. Jeżeli domek dla ptaków nie będzie odpowiedni, ptasie mieszkania nie będą wzbudzały zainteresowania. Nie można także zapomnieć o lokalizacji – względy bezpieczeństwa sprawiają, że domek dla ptaków powinna znajdować się mniej więcej 4 metry nad ziemią. Najlepiej byłoby też, aby wloty były lekko zacienione i wychodziły na stronę wschodnią lub południowo-wschodnią. Co więcej, należy pamiętać o tym, aby domki dla ptaków nie zostały rozmieszczone zbyt gęsto!

Domek dla owadów - azyl dla dzikich zwierząt w ogrodzie

Urządzając ogród, warto pomyśleć o jego dzikich mieszkańcach. Domki dla ptaków, wiewiórek, jeży czy owadów to nie tylko schronienie, ale również ciekawa ozdoba. Jeśli w ogrodzie mamy dość wysokie drzewo, warto powiesić na nim domek dla ptaszków, który wiosną z dużym prawdopodobieństwem zapełni się nowymi mieszkańcami. Domek dla owadów to również ciekawe rozwiązanie. Zapraszając do ogrodu owady, możemy sprawić, że pomogą nam one w staraniach o piękne i zdrowe rośliny. Wiele gatunków owadów to nasi pomocnicy, którzy zapylają kwiaty i walczą ze szkodnikami. Domki dla owadów, nazywane czasem hotelami, zapewniają tym małym stworzeniom schronienie zwłaszcza na czas jesieni i zimy.

Nowoczesne domki dla ptaszków

Szukasz nowoczesnego, efektownego domku dla ptaszków? Chcesz postawić w swoim ogrodzie, na balkonie lub na tarasie piękny i przede wszystkim funkcjonalny domek dla ptaszków? Zależy Ci na pięknym designie i solidnym wykonaniu? Jeżeli tak, to doskonale trafiłeś! Zapraszamy do przejrzenia poniższej kategorii. Nasze domki dla ptaszków są bardzo wyjątkowe, dlatego też warto na nie zwrócić uwagę!

Domek dla ptaszków o nowoczesnym designie

W naszym sklepie zainteresowani znajdą domki, które doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji balkonów i ogrodów. Klasyczne, uniwersalne, proste modele wykonane z najlepszych materiałów z pewnością posłużą klientom przez wiele lat. Większość naszych karmników stworzonych zostało z solidnego drewna, co sprawia, że sprawdzą się podczas każdej pogody. Szybka realizacja zamówienia i przystępne ceny zdecydowanie zachęcają do zakupów.

  • Nasze udogodnienia
Niestandardowe-wymiary-350x350-px(3).jpeg          raty-zero.jpeg