Balkon to idealne miejsce do relaksu, wypoczynku oraz obcowania z przyrodą. Jednakże, nie zawsze możemy cieszyć się jego urokami, zwłaszcza gdy pogoda nie sprzyja, albo sąsiedzi z góry lub z boku zaczynają przeszkadzać. W takim przypadku warto zastanowić się nad zastosowaniem osłonek na balkon. W tym artykule przedstawiamy różne rodzaje osłonek, a także wskazówki jak wybrać najlepszą.
osłona balkonowa technorattanowa

Dlaczego warto osłonić balkon?

Osłonki na balkon pełnią wiele ważnych funkcji. Po pierwsze, chronią nas przed wiatrem, deszczem i słońcem. Dzięki temu możemy cieszyć się naszym balkonem przez większą część roku. Po drugie, osłonki zapewniają prywatność, co jest szczególnie ważne w przypadku balkonów sąsiadujących ze sobą. Po trzecie, osłonki mogą być ozdobą balkonu, wzbogacając jego wygląd i dodając mu charakteru.

Rodzaje osłonek na balkon

Mata PVC na balkon

Mata PVC na balkon to bardziej nowoczesna forma osłony, która zyskuje na popularności. Maty te są wykonane z polichlorku winylu i są bardzo trwałe oraz łatwe w czyszczeniu. Są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Mata na balkon bambusowa

Mata na balkon bambusowa to doskonała opcja dla osób ceniących naturalny wygląd i ekologiczne materiały. Maty bambusowe są lekkie, łatwe w montażu i posiadają wiele pozytywnych cech, które czynią je popularnym wyborem dla osłon balkonowych. Bambus jest materiałem naturalnym, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska. Mata bambusowa jest jednak delikatniejsza i mniej trwała.

Mata na balkon technorattanowe
Osłony balkonowe wykonane z technorattanu to kolejna popularna opcja, którą warto rozważyć przy wyborze osłon na balkon. Technorattan to materiał sztuczny, który naśladuje wygląd naturalnego rattanu, ale jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne i łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Osłony balkonowe z technorattanu są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do stylu i kolorystyki balkonu. Warto zwrócić uwagę, że tego rodzaju osłony są zazwyczaj nieco droższe od mat bambusowych czy PVC, ale ich wyższa jakość i trwałość sprawiają, że warto w nie zainwestować.
osłonka na balkon

Jak wybrać najlepszą osłonę na balkon?

Wybór osłony na balkon zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przy wyborze osłony na balkon ważne jest, aby dopasować ją do wielkości balkonu. Nie należy wybierać osłony zbyt małej, ponieważ nie spełni ona swojej funkcji, a osłona zbyt duża może zdominować balkon. Kolor i wzór osłony na balkon to również ważne czynniki przy wyborze. Osłona powinna pasować do kolorystyki balkonu oraz być zgodna z indywidualnym stylem. Materiał z którego wykonana jest osłona na balkon ma również duże znaczenie. Ważne, aby był trwały, łatwy w czyszczeniu i odporny na warunki atmosferyczne. Montaż i demontaż osłony na balkon powinien być łatwy i nie wymagać dużej ilości czasu oraz narzędzi.
mata technorattanowa na balkon


Polecamy nasze osłony na balkon technorattanowe ➔ osłony balkonowe technorattanowe
mata na balkon