Kwietnik kaskada - Idealny kwietnik donica na taras czy balkon


Kierując się wyborem idealnego kwietnika czy donicy na balkon lub taras należy kierować się głównie dwoma wyznacznikami. Po pierwsze estetyką, która na tych małych przestrzeniach ma niebagatelne znaczenie. Po drugie użytecznością i maksymalnym wykorzystaniem miejsca na tej małej przestrzeni. Oba punkty spełniają kwietniki kaskadowe, które są bardzo eleganckie, a z drugiej strony pozwalają na posadzenie bądź włożenie kilku doniczek.


Czym jest kwietnik kaskada?Kwietnik kaskada, to wykonany z trwałego tworzywa sztucznego kwietnik, który posiada kilka poziomów wysokości donic. Donica odporna na działanie mrozu i promieni UV dlatego świetnie poradzi sobie na nasłonecznionym balkonie a zimą bez problemu przezimujesz ją bez konieczności wnoszenia do budynku gospodarczego czy komórki; na wiosnę zastaniesz ją gotową do użytku na balkonie w nienaruszonej formie.Dlaczego akurat kwietnik kaskada?
Ta oryginalna doniczka pozwala na tworzenie różnorodnych kompozycji kwiatowych, które ozdobią balkonowy ogródek. Idealnie nadaje się do kwiatów wysokich jak i zwisających. Pomimo, że w donicach nie ma przegródek ciekawym rozwiązaniem jest sadzenie 2 lub 3 roślin. Jedna wysoka, druga niska, trzecia zwisająca lub pnąca. Dzięki temu tworzymy zwarty blok zieleni, który przypomina górski stok i pozwala na stworzenie istnej oazy zieleni na tarasie czy balkonie. Kwietnik kaskada bardzo mało miejsca, dodatkowo jest prostokątny identycznie jak większość naszych tarasów i balkonów dzięki czemu idealnie wpasuje się i pozwoli wykorzystać jeden z narożników balkonu. Bardzo ciekawym i coraz popularniejszym zastosowaniem kwietnika kaskadowego jest wykorzystanie go jako domowego zielnika, w którym na naszym balkonie hodujemy najpopularniejsze zioła i warzywa używane niemal codziennie w kuchnii. Dzięki naszemu kwietnikowi kaskadowemu możesz zapomnieć o staniu w kolejce do warzywniaka po natkę pietruszki czy doniczkę bazylii; te aromatyczne przyprawy wyhodujesz samodzielnie na swoim balkonie czy tarasie.Polecamy nasze kwietniki kaskadowe


Rekomendujemy nasz kwietnik kaskadowy, który posiadamy w dwóch pięknych kolorach:
kwietnik kaskadowy antracyt, którego kolor imituję piękny kolor kamienia lub kwietnik kaskadowy szary imitujący kolor betonu architektonicznego.

Zachęcamy do zapoznania się także z ofertą pozostałych kwietników zewnętrznych jak i nowoczesnych kwietników stojących do salonu czy innych wnętrz, w których zależy Wam na wyeksponowaniu piękna zielonych okazów.