Nowoczesny kwietnik metalowy - idealna ozdoba na taras, balkon, do ogrodu i salonu


Kwietniki metalowe czarne, to nowoczesne stojaki na kwiaty charakteryzujące się prostym geometrycznym wyglądem i klasycznym stelażem umożliwiającym podniesienie rośliny w celu wyeksponowania jej piękna. Ze względu na użytą farbę ochronną mogą być stosowane zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Można także w sezonie letnim wynieść je na balkon czy taras a na zimę wykorzystać i ozdobić wnętrza salonu czy sypialni.Kwietnik do salonu? - wykorzystanie kwietników metalowych w aranżacji wnętrz


Ale zacznijmy od początku. Kwietniki służą wyeksponowaniu piękna zielonych roślin. Ze względu na swój loftowy charakter idealnie pasują do nowoczesnych salonów, gabinetów czy biur gdzie nadadzą nowoczesnego nienagannego wystroju i pozwolą poczuć odwiedzającym gościom atmosfery ładu i poczucia luksusu. Ten luksus i idealny ład możesz wprowadzić także do swoich wnętrz i zachwycić nim domowników i wszystkich gości, który nie będą mogli nadziwić się pięknem Twoich wnętrz. Kwietniki świetnie sprawdzą się w salonie, sypialni czy kuchni, można także użyć ich w łazience aczkolwiek do łazienki bardziej polecałbym sztuczne rośliny, w szczególności zwisające, które nadadzą naturalności w Twojej łazience. Żywe rośliny poza kilkoma wyjątkami ze względu na ograniczoną ilość naturalnego światła i duża wilgotność nie poradzą sobie w takich warunkach.


Kwietnik metalowy stojący - idealna dekoracja na taras i balkon


Jak wcześniej wspomniałem kwietniki metalowe świetnie sprawdzą się na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. W każdym miejscu gdzie się pojawią pozwolą stworzyć atmosferę zielonego ładu, który wprowadzi nas w bardzo dobry nastrój. Może to zaobserwować chociażby w letnich ogródkach restauracyjnych, które coraz częściej stawiają na kwietniki metalowe, w których pomiędzy stolikami rosną miniaturowe krzewy, trawy czy zielone tropikalne rośliny. Każdy z nas zapewne przyzna, że pobyt w takim miejscu pozwala poczuć swojską atmosferę, ale też nadaje ekskluzywności takiemu miejscu. Dlaczego więc nie sprawić by poczuć to samo na swoim tarasie czy balkonie :) ? Dodam małą poradę, by przedłużyć żywotność swojego kwietnika metalowego na zewnątrz warto stosować go jako osłonkę do kwiatów a nie doniczkę. Bezpośrednie działanie gleby i wody, którą byśmy podlewali kwiaty może spowodować korozję kwietnika pomimo jego antykorozyjnego zabezpieczenia. Doniczki, które możecie wykorzystać do kwietnika znajdziecie tutaj


Polecany model kwietników metalowych na taras i balkon


Spośród naszej bogatej oferty kwietników wybraliśmy te, które naszym zdaniem są najbardziej warte uwagi. Jako pierwszy typ prezentujemy kwietnik metalowy skrzynia.https://www.nowoczesnedekoracjedodomu.pl/Kwietnik-stojacy-skrzynia-czarny-50-cm-p3487


Kwietnik skrzynka wykonany jest z drutu stalowego, malowanego proszkowo, dzięki czemu jest odporny na czynniki zewnętrze takie jak deszcz oraz zniekształcenia od temperatury. Kwietnik jest trwały, lekki i stabilny dzięki czemu ma uniwersalne zastosowanie w na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Kwietnik posiada wyjmowaną skrzynię, dzięki czemu można łatwo go przenieść w 2 częściach lub schować kwiaty w skrzyni przed przymrozkami znacznie ograniczając potrzebne do tego miejsce. Metalowy kwietnik ma 44 cm długości, co pozwoli włożyć do niego średniej wielkości 2 doniczki lub doniczkę korytko, które również posiadamy. W naszej ofercie znajdują się także kwietniki o innych długościach skrzyni.


Polecany model kwietnika do salonu, sypialni, poczekalni czy biura


Przy wnętrzach trudniej wskazać jeden rekomendowany model. Wynika to z faktu, że w każdym pomieszczeniu w zależności od dodatków i ułożenia sprawdzą się u jednych niskie 30-40 centymetrowe kwietniki; u innych ponad metrowe kwietniki. Możemy przyjąć zasadę, że im bardziej puste pomieszczenie tym niższy kwietnik; im więcej mamy dodatków tym wyższy. Wynika to z faktu, że przy dużej ilości dodatków w pomieszczeniu niski kwietnik może być niezauważalny, stąd wyższy kwietnik pięknie uwydatni walory naszego roślinnego okazu i wybije się na widoczność pośród wielu równie atrakcyjnych dodatków i dekoracji. W surowych pomieszczeniach jak biura czy poczekalnie nawet niskie kwietniki zapewnią wysoki poziom widoczności naszej dekoracji roślinnej dlatego można ich spokojnie tam użyć. Kierując się jednak osobistymi wrażeniami nawet w poczekalni czy biurze wysoki kwietnik nadaje bardzo przyjemnego wystroju w żaden sposób nie zakłócając panującego ładu. 


Spośród dziesiątek pięknych kwietników pokojowych przybliżę Wam model kwietnika z półką, jako kompromis pomiędzy dekoracyjnym charakterem kwietnika a jego dodatkowym atutem użyteczności, w postaci półki, na której można położyć małą ozdobę, małego kwiatka, paczkę chusteczek czy nawet położyć telefon podczas ładowania.


https://www.nowoczesnedekoracjedodomu.pl/Nowoczesny-stojacy-kwietnik-czarny-z-dwoma-polkami-100cm-p2849


Model ten ma 100 cm wysokości, dlatego jest idealnym kompromisem pomiędzy niskimi a wysokimi kwietnikami. Spokojnie nada się do roślin wysokich jak i zwisających. Posiada wspomnianą półeczkę, która dodaje dodatkową użyteczność naszemu kwietnikowi.


By ułatwić znalezienie odpowiedniego kwietnika po przeczytaniu wpisu poniżej podajemy linki bezpośrednio do naszych kategorii z kwietnikami.


Kwietniki metalowe skrzynia


https://www.nowoczesnedekoracjedodomu.pl/kwietnik-metalowy-skrzynia-c97


Nowoczesne kwietniki metalowe


https://www.nowoczesnedekoracjedodomu.pl/kwietnik-nowoczesny-stojacy-c178