Nietypowe oświetlenie do salonu

Oświetlenie do salonu to ważny temat nic więc dziwnego, że w każdym z nas pojawia się szereg pytań jak wybrać najlepsze oświetlenie do salonu, funkcjonalne, reprezentatywne, dekoracyjne. Nie odpowiemy jakie jest idealne oświetlenie do Twojego salonu, ale przybliżymy kilka nietuzinkowych modeli i opiszemy ich funkcjonalność abyś jak najlepiej mógł/mogła dopasować określone rozwiązanie do swojej koncepcji salonu.

Jak wybrać oświetlenie do salonu?

Wybierając światło do salonu skupiamy się głównie na stronie wizualnej. To oczywiście bardzo ważne, bo ważne jest to, że podoba Ci się takie a nie inne rozwiązanie. Proponujemy jednak rozpocząć wybór oświetlenia od projektu. Dokonaj analizy układu pomieszczenia, pomyśl w jakim otoczeniu będzie każde oświetlenie znajdować się, czy będzie pod nim stół, stolik kawowy czy może wolna przestrzeń. To wszystko wpływa na to jaki rodzaj oświetlenia możesz wybrać. Zwróć także uwagę następnie na to jaką funkcję ma spełnić owe oświetlenie w tym miejscu, czy to będzie główne oświetlenie danego pomieszczenia, czy dodatkowe. Pomyśl także jakiego efektu oczekujesz od danej lampy pełnego oświetlenia pomieszczenia czy klimatycznego nastroju w półmroku. Dzięki temu uzyskasz odpowiedź ponownie w jakim oświetleniu możesz wybierać. Gdy masz już tą wiedzę możemy przejść do omówienia poszczególnych modnych rozwiązań.

Nowoczesne lampy do salonu sufitowe - lampa kapelusz

Jako pierwszą lampę do salonu przedstawiamy lampę kapelusz. Jest to jedno jeden z najpopularniejszych wzorów oświetlenia ostatnich miesięcy. Jeśli śledzicie Instagrama lub Pinterest, na pewno wielokrotnie na trafiliście na tą lampę. Lampa sufitowa dedykowana jako oświetlenie wspomagające, czyli zapewniające klimatyczne oświetlenie nad stołem, stolikiem kawowym czy w kąciku wypoczynkowym z narożnikiem. 

https://www.nowoczesnedekoracjedodomu.pl/Lampa-wiszaca-KAPELUSZ-FI-140-czarna-p11051

Lama ta nie jest wystarczającym oświetleniem, które w pojedynkę oświetli w 100% Twój salon, zapewni idealne światło do czytania czy nauki. Jest to klimatyczna lampa, która pełni z jednej strony funkcję dekoracyjną i świetnie współgra ze stylem loft czy nowoczesnym a z drugiej światło przemykające przez pręciki lampy daje zjawiskowy efekt.

https://www.nowoczesnedekoracjedodomu.pl/Lampa-wiszaca-KAPELUSZ-FI-100-coffee-p10812

Nowoczesne oświetlenie w salonie - lampy bubbles

Drugim ciekawym modelem a nawet całą serią lamp są lampy bubbles. Jak sama nazwa wskazuje lampa ta wyglądem przypomina bąbelki. istnieje wiele modeli, które na podstawie łączenia bąbelków ich różnych rozmiarów tworzą niepowtarzalne piękne lampy sufitowe.

https://www.nowoczesnedekoracjedodomu.pl/Lampa-bubbles-zlota-p12604

Oświetlenie to ze względu na dość długą konstrukcję dedykowane jest jako oświetlenie wspomagające do miejsc, w których na stałe będzie coś pod lampą uniemożliwiając bezpośrednie przechodzenie pod lampą. W związku z tym lamy bubbles będą idealnym rozwiązaniem pod stół jadalniany w salonie z aneksem czy do kącika rekreacyjnego pod duży stolik kawowy. Różnej długości zwisające lampy bubbles będą okazałą a wręcz w naszej opinii główną ozdobą każdego salonu.

https://www.nowoczesnedekoracjedodomu.pl/Lampa-bubbles-zlota-p12604

Oryginalne lampy do salonu - lampy ptaki origami

Na koniec chcielibyśmy zaprezentować jeszcze jedną serię oświetlenia a mianowicie prestiżowe lampy ptaki - ekskluzywne lampy inspirowane naturą i słynnym projektem Umuli Yamaki. Cała kolekcja nawiązuje do natury oraz ładu i harmonii poprzez sprowadzenie całości do geometrycznych brył w stylu  origami. Lampy występują w wielu wariantach, zarówno jako lampy sufitowe, kinkiety jak i stojące, w formie jednego lub kilku ptaków.

https://www.nowoczesnedekoracjedodomu.pl/lampa-wiszaca-zlote-ptaki

Ciekawym rozwiązaniem w kilku modelach jest możliwość zdejmowania ptaków i wkładania ich w dowolnym kierunku, przez co projektant daje każdemu z nas możliwość stworzenia we własnym domu unikatowej kompozycji i jeszcze mocniej podkreślić wyjątkowość tej lampy. Jest to zdecydowanie oświetlenie pomocnicze. Wyjątkowość i niepowtarzalność tych lamp oraz prestiżowe połączenie barw i wykonania sprawia, że lampy ptaki staną się wizytówką każdego pomieszczenia w jakim je użyjesz.

https://www.nowoczesnedekoracjedodomu.pl/lampa-zlote-ptaki-DUVA